Strefa Kobiety z pasją

Strefa Kobiety z pasją 2017-10-26T22:44:48+00:00
strefa kobiet

Na ponad 1700 mkw zaprezentuje się ładniejsza część ludzkości 🙂  Każda z  nich ma jedną pasję – MOTORYZACJĘ! Zobaczycie zarówno dziewczyny związane z motorsportem, reprezentujące przeróżne dyscypliny (rajdy, wyścigi, motocross itp) będą opowiadać jak to jest być kobietą w tak męskiej dziedzinie sportu, jak radzą sobie z trudnościami i jak rozwiązują “kobiece” problemy.  Ale motoryzacja to nie tylko motorsport… Zobaczycie również dziewczyny, które po prostu kochają swoje auta i wkładają mnóstwo swojego czasu żeby były doskonałe i  śliczne.

Zapraszamy wszystkie Panie – może też byście chciały spróbować swoich sił a nie wiecie jak zacząć – dziewczyny pomogą! Panowie – dla Was to okazja zobaczyć twarde a jednocześnie delikatne kobiety i ich piękne auta, quady, motocykle. Partnerem strefy jest PZM “Kobiety w motorsporcie” a o oprawę medialną zadba “W szpilkach za kierownicą”. Dokładny harmonogram atrakcji opublikujemy wkrótce!

Monika Zawodny

Zawodniczka startujaca w Gorskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie historycznej A/PL samochodem Renault Clio sport . II V-ce Mistrz Polski w klasie A-1600 2007 rok oraz 3 miejsce w klasyfikacji koncowej w klasie A-1600 2008r .Swoja przygode ze sportem rozpoczęła amatorskim rajdem Zubrów oraz cyklem kjs gdzie zajela 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Automobilklubu Krakowskiego 2006 r . Pasjonatka motorsportu w każdym wydaniu.

Skąd wzięła się u Ciebie pasja do motosportu? 

Od najmlodszych lat wychowywalam się w kregu motosportu, gdyz mój tata Jacek Zawodny był zawodnikiem, startował w rajdach w latach 68-73 . Był honorowym czlonkiem Autombilklubu Krakowskiego. Cale jego życie to były samochody, w szczególności rajdy. Kiedy już nie startowal zawsze kibicował kolegom, co tydzien spotykał się z nimi w siedzibie AK. Uwielbiał oglądać zmagania kierowców F1. Od najmłodszych lat zabierał na rajdy także mnie. W późniejszych latach wielokrotnie starował w rajdzie Żubrów, i wlasnie sentymentalnie od tego rajdu, który miał miejsce w 2002 roku, zaczęła się moja przygoda z tym sportem.

Kiedy zaczęłaś czynnie brać udział w zawodach? 

Rozpoczęłam właśnie rajdem Żubrów, gdzie wystartowałam seryjnym VW Golfem. Wynik był przyzwoity dlatego kolejny start to była już wypożyczona przez mojego pilota, profesjonalna pucharowa rajdowka Peugeot 106 Raylle, ze stajni Piotra Adamusa. Wtedy właśnie pomyślałam, że na pewno chcę to robic dalej. Ta decyzja zaowocowała zakupem seryjnego Peugeota 106, którego przerobiłam na rajdówkę

Pamiętasz swoje pierwsze osiągnięcia? 

Pierwszy duży sukces to było zajęcie drugiego miejsca w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Automobilklubu Krakowskiego w roku 2006. Był to cykl tzw. kjs-ów, które dawały możliwość zdobycia licencji sportowej. Tak więc w 2006 roku zostałam licencjonowanym zawodnikiem.

W 2007 roku po raz pierwszy wystartowałam w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w Załużu. Wtedy właśnie nawiązałam współpracę z salonem i dealerem Peugeot AZMOT w Krakowie. Brak problemów finansowych i ogromne wsparcie ze strony pracujących tam osób, przede wszystkim samego dyrektora Mirka Kmity, zaowocowało moimi największymi sukcesami: tytułem 2 V-ce Mistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej GSMP A-1600, a rok później drugim miejscem w Klasyfikacji Generalnej GSMP A-1600.

Dlaczego zdecydowałaś się startować właśnie w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski? 

Posiadając sponsora pomyślałam, że od GSMP zacznę, ponieważ ta dziedzina sportu dopiero się rozwijała, nie obserwowało się takiego  tzw. ,,wyścigu zbrojeń,, jak ma to miejsce obecnie. Kiedyś ważniejsze były umiejętności a nie modyfikacje samochodu. Ponad to GSMP ma swój specyficzny klimat.  Ścigamy się latem gdy jest ciepło, rywalizujemy na malowniczych trasach górskich, a później spotykamy się przy grillu towarzysko. Tak więc jest to takie połączenie sportu z fajnie spędzonym czasem w gronie przyjaciół.

Wiemy, że w 2012 r miałaś poważny wypadek podczas wyścigu. Co się wtedy stało? 

W 2012 roku uległam wypadkowi podczas wyścigu w Limanowej. Otworzyła się wtedy się maska mojej rajdówki (błąd serwisu). jak nie trudno sobie wyobrazić zwyczajnie nic nie widziałam… Wszystko działo się bardzo szybko i przy dużej prędkości. Wypadłam z trasy, zrobiłam tzw. rolkę w powietrzu i uderzylam w drzewo. Mój samochód po tym zdarzeniu nie nadawal się już do jazdy a ja doznalam urazu kręgosłupa. Na szczęście rehabilitacja i mozolne ćwiczenia postawiły mnie dość szybko na nogi. Postanowiłam mimo tego zakupić nowy samochód i ponownie wrócić na start.

Nowy samochód to poważne wyzwanie…

Udało mi się kupić Renault Clio Sport w specyfikacji N-grupowej, samochód posiadający swoją rajdową historię. Przystosowałam go do wyścigów i początkowo wsiadałam okazjonalnie. Ciężko mi było bowiem przełamać się i wrócić do dawej formy.  Trenowałam na torze i powoli przypominałam sobie jak to się robi 😀 W 2015 roku zdecydowałam się na ponowny start w GSMP. Niestety jednak los nie był dla mnie łaskawy.  Awaria skrzyni biegów oraz zatarcie silnika odsunęło mnie od rywalizacji. Musiałam wyremontować silnik i skrzynię. Ze względów finansowych trochę to trwało.

Jak oceniasz swój ostatni sezon? 

To był mój pierwszy przejechany prawie w całości (za wlasne pieniądze) sezon od czasu wypadku. Mam bardzo duży niedosyt. Pośpiech spowodował podjęciem kilku złych decyzji jak np. tej, że zgłosiłam się w złej klasie, co odbiło się na końcowym wyniku. Zwyczajnie zabrakło mi punktów do walki o pozycje na podium w klasyfikacji generalnej.

Który wyścig wspominasz najlepiej? 

Najlepszym startem tego sezonu był wyścig w Limanowej czyli paradoksalnie na tej samej trasie, na której miałam wypadek. Ze względu na to, że jestem zawodniczką AMK LIMANOWA bardzo zależało mi na tym by pokazać się z jak najlepszej strony. Zależało mi też na tym, aby przełamać strach po wypadku. No i udało się! Wywalczyłam tam trzecie miejsce w klasie A/PL.  Sądzę, że pojechałam w tamtym momencie wszystko, na co było mnie wtedy stać. Również runda w Banovcach, za którą nie przepadam, wypadała dobrze do momentu wypadnięcia z trasy. Niestety tak bywa w sporcie…

Jakie są Twoje dalsze plany sportowe? 

Przede wszystkim musze spłacić swoje starty, gdyż sezon dopięłam niestety minusowym bilansem finansowym. Później  może uda mi się wprowadzić modyfikacje w samochodzie by był on bardziej konkurencyjny. Bardzo chciałabym wystartować w kolejnym sezonie jednak bez wsparcia finansowego będzie to dla mnie bardzo trudne. Koszty są ogromne i ciezko jest samemu dźwignąć taki ciężar. Niestety oprócz mocy w silniku potrzebne sa jeszcze opony, które niezmiennie kosztują bardzo dużo. Aby konkurować z najlepszymi nie wystarczy niestety jeden ich komplet. Mam jednak nadzieję, że wszystko ułoży się po mojej myśli i uda mi się wystartować. Przez zimę oczywiście mam zamiar trenować z wiarą stanięcia na starcie pierwszego w sezonie 2018 wyścigu.

Marzena Kaczmarek

W rajdach terenowych jeździ od 10 lat.

Pasję do motoryzacji zaszczepił mi oczywiście tata, dla mnie zapachy dzieciństwa to nie pieczone ciasteczka tylko smary i paliwo.
Startuję jako kierowca w rajdach przeprawowych razem ze swoim partnerem w klasie extreme, kocham adrenalinę i emocje, które towarzyszą tym rajdom.

Samochód rajdowy zbudowany przez konstruktora firmy Overlimit posiada pod maską silnik od bmw 2,9 i 200 KM, mechaniczną wyciągarkę, skrzynię od robura i mocniejsze mosty, co przy jego niskiej wadze sprawdza się znakomicie.

Osiągnięcia: udział w największym rajdzie- maratonie terenowym Europy Breslau Poland w 2017 roku /ponad 1 900 przejechanych kilometrów oesów / ,II miejsce Gatki 4×4, II miejsce Borne Sulinowo, III miejsce Szlak Bursztynowy, II miejsce cykl PLT i inne .

Zawodowo związana z motoryzacją, manager w firmie Overlimit, organizuje między innymi Dacia Duster Elf Cup.

Relacje z rajdów
https://www.facebook.com/tvnturbo/vide…424352625/

https://youtu.be/Vn-ZAhjvM2I

Magdalena Zając

Lekko zakręcona właścicielka księgarni. Uzależniona od wypraw ukochanym jeepem wranglerem. Z Bocianem, przyjacielem z prawego fotela przemierzyła tysiące kilometrów dróg i bezdroży. W myśl zasady lepiej późno niż wcale debiutuje w sporcie motorowym Dacią Duster.

Filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=0jy3Pw4xe80

https://www.youtube.com/watch?v=dCx_AWwxpE0

https://www.youtube.com/watch?v=QolttX1zhRc

https://www.youtube.com/watch?v=z1798jbX5zA – serwis

Magda Misiarz

Pasjonatka wariatka uwielbiam rywalizować z facetami na odcinkach specjalnych. Przygodę z rajdami zaczęłam na czeskich oesach. Zdobyłam tam tytuł II wiec mistrza w klasie A2 w Czeskomorawskim Pucharze w Polsce zdobyłam tytuł mistrza Gor Sowich w klasie. W tym roku startuje w rajdach okręgowych wygrywając np. 3 rundę w klasyfikacji generalnej

Diablica

„Czerwona strzała” by Di..ablica 😉

2010, 4.6 v8, manual, obecnie 380 kucy

Małymi kroczkami – modyfikacje – program, dolot, wydech sportowy, hamulce, zawias oraz docelowo kompresor i 550+ …

Od kwiecień 2017 zmiana wizerunku – własny projekt oklejenia

Daily car & drift car

stworzona symbioza…..
mustang uczy mnie pokory , a ja go poskramiam…
nasze najlepsze miejsce na randkę – tor..
nasza wolność.. nasze ucieczki..
jeszcze niejedna spalona opona przed nami,
dzikość poskramiana w drifcie… ( tylko czyja? )

Członek Mustang Klub Polska i przyjaźń z Mustang Club of Italy

Stała współpraca i opieka ze strony Restor FX Polska

Uczestnik wielu eventów mustangowych i motoryzacyjnych na terenie kraju oraz za granicą.

Funpage – Ford Mustang by Diablica

Instagram –  di_prietz

Karolina Karolewicz

Sezon 2016: Vicemistrz Pucharu Polski klasy Quad 2k Junior, Mistrz Pomorza Zachodniego i Vicemistrz Strefy Zachodniej Polski Cross Country w klasie Quad Open.

Obecnie jeżdżę na quadzie Yamaha YFZ 450R z 2009 r.

Agnieszka Załęcka

Pasjonatka sportów samochodowych. Aktywny licencjonowany kierowca rajdowy i wyścigowy.

Swoją przygodę z motorsportem rozpoczęła od sędziowania w rajdach. W 2009r spróbowała swoich sił jako kierowca w imprezach amatorskich, ale tak naprawdę dopiero pod koniec 2012r jej przygoda rozpoczęła się na dobre gdy po raz pierwszy wystartowała w wyścigach fiatem 126p.

Dwa pełne sezony w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski nie były łatwe ze względu na częste awarie małego fiacika. Zaowocowało to roczną przerwą. Od 2017 startuje Hondą Civic Vti w Ogólnopolskich Rallysprintach gdzie na dzień dzisiejszy jest liderem klasyfikacji S1600 oraz klasy Pań w AB CUP i BMW Challenge. Jej plany i marzenia na przyszłość to udział w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska

Ewa Pikosz #630

Zawodniczka Motoklubu Wielkopolskiego oraz teamu sponsorskiego Dirtbike.pl Husqvarna Team. Wywodząca się z cross country riderka obecnie przesiadła się na Husqvarnę TX125 i rozpoczęła zmagania w Pucharze Polski Super Enduro. Ewę możemy spotkać również podczas wymagającego Enduro oraz gdy czas na to pozwoli podczas zawodów MX rozgrywanych w ramach Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej.

Agnieszka Strawinska

Od wielu lat zajmuje się motorsportem, do tej pory była to tylko pasja i ucieczka od codzienności lecz ponad rok temu postanowiłam wprowadzić motorsport w swoje życie na stałe i podjęłam prace w warsztacie samochodowym ServiceBMW.pl jako obsługa klienta, logistyk, dostawca obiadu, mechanik i największy krzykacz na hali.
Od kilku lat jestem wierna marce BMW i obecnie jeżdżę swoją już chyba 13stą BMW z kolei czyli BMW M3 e46.
Dzięki temu autu stałam się bardziej rozpoznawalna w świecie motorsportu dzięki czemu łatwiej jest mi łączyć ze sobą ludzi z pasją. Jestem założycielka grupy WheelHold Selfie na Facebook, która zrzesza ponad 4000osob dla których motoryzacja to życie, grupy której członkowie są tak cudownymi ludźmi ze pomoc innym to dla nich bułka z masłem. Organizujemy zbiórki dla potrzebujących, pomagamy sobie wzajemnie w środku nocy kiedy któremuś się zepsuje auto, ratujemy małe kotki z drzew
Brałam kilka razu udział w zorganizowanych przejazdach po torach w Polsce jednak czuje się reprezentantką ulicznego motorsportu, spotów na parkingach publicznych, nocnego ślizgania się w zimę po pustych placach, picia hektolitrów napoi energetycznych i całonocnych przeróbek aut w przydomowych garażach po to by wyjechać na puste ulice o świcie i cieszyć się choćby najmniejszym modem
Motoryzacja powinna łączyć wszystkich którzy ją kochają i taki jest moj cel

Magda Wilk

kierowca rajdowy oraz wyścigowy, kobieta zakręcona na punkcie samochodów. Po czterech latach startów w Pucharze Kia Picanto – Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski – postanowiła zamienić europejskie tory na odcinki specjalne, debiutując w 2011 roku jako kierowca w jedynym w tym czasie kobiecym zespole w Rajdowym Pucharze Polski – Wilk & Żuk Rally Team. Wielokrotnie stawała również na podium w Rajdowym Pucharze Polski, startując jako pilotka w sezonach 2010 i 2011. Lata 2012-2014 to głównie starty na „prawym fotelu” w rajdach samochodów klasycznych m.in. w takich autach jak Alfa Romeo GTV, Opel Kadett GT/E czy też BMW E30 M3. W sezonie 2015 powróciła na odcinki specjalne w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska w nowozbudowanym BMW E30 318 IS.
W sezonie 2016 zawodniczka Automobilklubu Polski zamieniła tylnonapędowe BMW na Renault Clio Sport i z sukcesem zadebiutowała w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski zdobywając trzecie miejsce w swoim pierwszym starcie (klasa A-2000). W dalszej części sezonu niejednokrotnie zdobywała podium również w Clio Cup, gdzie na koniec sezonu zajęła w nim 3. miejsce. Mimo, że w sezonie 2017 tylko raz pojawiła się na rajdowych odcinkach – na fotelu pilota – to czynnie bierze udział w różnych imprezach. Można ją m.in. spotkać na rajdowych trasach w roli tzw. “szpiega”, który rozpoznaje trasę przed przejazdami zawodników czy też koordynatora jednego z kierowców Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kacpra Wróblewskiego.

Anna Jackowska

Kobieta na motocyklu, od wielu lat, konsekwentnie buduje swoją markę w świecie motocykli i podróży. To wyjątkowa kobieta, która im więcej kilometrów pokonuje na motocyklu, tym więcej w niej pasji. Realizują autorski projekt „Jedna kobieta, jeden motocykl, wiele kultur” dojechała samotnie na niemal wszystkie kontynenty. Zwiedziła m.in. Syrię, Jordanię, Stany Zjednoczone, Argentynę, Australię, Maroko, kraje bałkańskie. Autorka książek „Kobieta na motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany”. Laureatka Nagrody National Geographic. Propaguje turystykę motocyklową organizując i prowadząc podróże motocyklowe „Polskie Zachwyty Motocyklowe’. Ciekawość świata rozwija w dzieciach i młodzieży prowadzą zajęcia edukacyjne „Dookoła świata z Kobietą na motocyklu”.

Anna Maria Krakowiak

od dziecka zakochana w samochodach dziennikarka motoryzacyjna znana między innymi z programu „MotoWarszawa” w MeloRadio, oraz programu „AutoMoto7” w Radio7, prowadząca własny program telewizyjny „Anna Maria W szpilkach za kierownicą” na YouTube i Facebooku.

Anna Maria poprowadzi Strefę „Kobiety z Pasją”